Adaptační program

Nástup do dětské skupiny, může být pro dítě i rodiče velká změna, velmi záleží na osobnosti dítěte, výchově, jeho porozumění tomu, co ho čeká a také na celkovém přístupu rodičů a personálu. Negativním emocím dětí lze předcházet.

Nejdůležitější je uvědomění rodičů a pečovatelů, že rodiče a pečovatelé dělají v každé chvíli vše tak, jak nejlépe umí pro dobro dítěte a že všechny omyly a neúspěchy se dají napravit.

Dětská skupina Mia nabízí rodičům ADAPTAČNÍ PROGRAM, díky kterému mohou rodiče s dítětem nezávazně a zdarma navštívit dětskou skupinu na zkoušku.

Poprvé dítě přichází s rodičem a společně s ním si pohraje a ochutnat jídlo, které v dětské skupině děti dostávají. Zkrátka vše tak, aby dítě i rodiče věděli, co je čeká, aby mohli získat důvěru a jistotu v dětské skupině a zalíbili si ji.

Nejdříve si hraje a vše sdílí společně s maminkou, následně je maminka stále s námi ale péči již přebírají chůvy a pak společně v den D nastoupíme do dětské skupiny.

Jak na to v den D?

Dejte čas dítěti i sobě - Vnímejte, jak se dítě cítí.? Jak se cítíte Vy? Platí, že když je rodič v klidu, dítě bude klidnější taky. Pojmenujte emoci dítěte, nepotlačujte emoci, pokud bude negativní. Např. "Pláčeš? Bojíš se? To bude dobré, pojď podíváme se do herny spolu."

Dopředu to proberte - Věcně, jednoduše, konkrétně, pokuste se vytvořit dítěti maximální vnitřní stabilitu a jistotu toho co ho čeká.

Např. "Ráno se přivítáš s ostatníma dětma a tetou, pohrajete si, pak půjdete ven, pak bude oběd a pak už si pro Tebe přijdu."

Ptejte se, co by mu pomohlo - Naplňte dětskou potřebu. Např. Pokud se Vás nebude chtít dítě pustit, pojďte s ním do herny nebo např. zůstaňte chvíli o samotě v šatně.

Domluvte si to s pečovatelkou - Řekněte si to jak to chcete, kolik máte času, řekněte si o pomoc pokud bude třeba.

Např. "Nespěchám, navíc malá pláče, budeme spolu ještě chvíli tady v šatně a pak za Vámi přijdeme."

Přejeme Vám ze srdce ten nejpohodovější a nejhladší nástup a těšíme se na Vás i Vaše děti.